Η φιλαρμονική του δήμου Θεσσαλονίκης επισκέφθηκε το σχολείο μας τον Απρίλιο και μας ταξίδεψε σε έργα κλασικών και σύγχρονων συνθετών μέσα από μια συναυλία με στοιχεία διάδρασης.

Δείτε εδώ στιγμιότυπα από τη δράση.

Στις 25 και 26 Απριλίου η Α' και Β' Γυμνασίου του σχολείου μας συμμετετείχε στο 8ο μαθητικό φεστιβάλ ανακύκλωσης όπου οι μαθητές/-τριες παρουσίασαν τις δικές τους κατασκευές μουσικών οργάνων από ανακυκλώσιμα υλικά και περιηγήθηκαν στα εκθέματα άλλων σχολείων.

IMG-9b4d50b2beefdd1c1e111261e7eeb2b6-V

Η ομάδα του σχολείου μας που συμμετέχει εθελοντικά στο 8ο Φεστιβάλ Μνημείων επισκέφθηκε το Αρχαιολογικό Μουσείο Θεσσαλονίκης την Τετάρτη 23/3/20224 για ενημέρωση της δράσης και ξενάγηση στο χώρο. Στο πλαίσιο του ίδιου φεστιβάλ θα πραγματοποιηθεί στις 26 Μα'ί'ου αγώνας δρόμου στην Άνω Πόλη με στόχο την ανάδειξη των μνημείων της. Υπεύθυνη καθηγήτρια: κ. Λώλου Ελένη.

IMG 20240327_115556_HDR