Υγιεινή Χεριών αφίσα,
πατήστε την εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος

01

Έξι βήματα για τη σωστή εφαρμογή της Υγιεινής των Χεριών με πλύσιμο με νερό και σαπούνι. Δείτε εδώ.

Τι πρέπει να γνωρίζω για να προστατεύσω τον εαυτό μου και το σχολείο μου Δείτε εδώ.

Πώς διαχειριζόμαστε στο σχολείο τον κορονοϊό. Δείτε εδώ.

Για τους μαθητές: Λίστα με όσα δεν πρέπει να ξεχνάς! Δείτε εδώ.

Για τους γονείς και τους κηδεμόνες: Λίστα με όσα δεν πρέπει να ξεχνάτε! Δείτε εδώ.

Αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες, γονείς και κηδεμόνες, σας ευχόμαστε καλό Πάσχα.

Η εις Άδου κάθοδος, Ανάσταση ναός Καπνικαρέας

Η εις Άδου κάθοδος, Αθήνα, Ναός Καπνικαρέας
δια χειρός Φ. Κόντογλου (πηγή)

Οι μαθητές και οι μαθήτριες να εξακολουθήσουν να παρακολουθούν τα μαθήματα από την ηλεκτρονική τάξη
και να φροντίσουν να τελειώσουν με τις υποχρεώσεις τους.
Τα μαθήματα με την εφαρμογή webex (σύγχρονη τηλεκπαίδευση) θα αρχίσουν από τις 22/4.

Θα ανακοινωθεί σχετικό πρόγραμμα.

Για να εγγραφείτε στα μαθήματα που προσφέρει το σχολείο, πρέπει να έχετε κάνει εγγραφή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.
Όσοι δεν έχετε κάνει εγγραφή, ακολουθήστε τις οδηγίες που αναγράφονται εδώ.
Αφού τελειώστε την εγγραφή ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες.

1. Πατήστε εδώ, για να μεταφερθείτε στα μαθήματα που προσφέρει το σχολείο μας.

2. Από το αριστερό μέρος της σελίδας πατήστε εγγραφή, όπως δείχνει το βέλος της παρακάτω εικόνας.

Περισσοτερα...

Αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες, γονείς και κηδεμόνες.

Η οποιαδήποτε καθυστέρηση στην ενεργοποίηση των λογαριασμών και στη λειτουργία της εξ' αποστάσεως εκπαίδευσης μέσω του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου οφείλεται στη υπολειτουργία (αν όχι στην κατάρρευση) του συστήματος εξαιτίας υπερφόρτωσης.

Προτάσεις για την ψυχολογική υποστήριξη οικογενειών, παιδιών και εφήβων κατά τη διάρκεια της παραµονής στο σπίτι λόγω των προληπτικών µέτρων για τον κορωνοϊό - Covid-19

Διαβάστε τη συνέχεια εδώ.