Πληροφορούμε τους γονείς/κηδεμόνες ότι πρέπει να προσέλθουν απαραιτήτως στο σχολείο, για να ανανεώσουν την εγγραφή των παιδιών τους, υπογράφοντας τη σχετική υπεύθυνη δήλωση.

Αικ. Παλαιοχωρινού

Μαθήτριες και μαθητές,

Τα αποτελέσματα έχουν εκδοθεί και έχουν αναρτηθεί στην εξωτερική τζαμαρία του σχολείου

Επειδή τα Γυμνάσια, αύριο Τετάρτη, θα είναι κλειστά εξαιτίας των πανελλαδικών εξετάσεων, μπορείτε να πάρετε τους βαθμούς από την Πέμπτη 13 Ιουνίου.

Νέα βράβευση της καθηγήτριας του σχολείου μας κας Αιμιλίας Τσελέντη!

tselenti

πατήστε για μεγαλύτερο μέγεθος

Αναδημοσιεύουμε την προκήρυξη διαγωνισμού συγγραφής μικρού κειμένου για το νερό. Όσοι μαθητές/τριες ενδιαφέρονται οι καθηγητές που τους διδάσκουν Γλώσσα θα είναι στη διάθεσή τους. Ακολουθεί η προκήρυξη:

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ

ME ΘΕΜΑ ΤΟ ΝΕΡΟ

ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ!

Στο πλαίσιο της ευαισθητοποίησης των κατοίκων της πόλης για το μείζον θέμα της ιδιωτικοποίησης του νερού και των "100 δράσεων για το Νερό" που διοργανώνει η Καμπάνια "Ε, όχι και το νερό", υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Κεντρικής Μακεδονίας, προκηρύσσεται:

Περισσοτερα...

Μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, γονείς και κηδεμόνες
σας πληροφορούμε ότι σύμφωνα με πρόσφατη απόφαση του Υπουργού Παιδείας (Φ.25/103373/Δ1/22-6-2018)
δεν επιτρέπεται οι μαθητές να έχουν στην κατοχή τους εντός του σχολικού χώρου κινητά τηλέφωνα
ή οποιαδήποτε άλλη ηλεκτρονική συσκευή ή παιχνίδι που διαθέτει σύστημα επεξεργασίας εικόνας και ήχου.

Συνεπώς, όποιος χρειαστεί να επικοινωνήσει με τους γονείς του, θα απευθυνθεί στο γραφείο της διευθύντριας
για να χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο του σχολείου.
Από την άλλη οι γονείς, αν χρειαστεί να επικοινωνήσουν με το παιδί τους, θα καλέσουν το σχολείο και το σχολείο θα φροντίσει ανάλογα.

Το τηλέφωνο του σχολείου είναι: 2310 207 353

Μπορείτε να διαβάσετε την υπουργική απόφαση εδώ.

Αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες, γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα γίνει την Τρίτη 11/9/2019 στις 09:15 και θα είναι κοινός για το Γυμνάσιο και το Λύκειο.

Μετά τον αγιασμό θα δοθούν τα βιβλία, γι' αυτό ας φροντίσουν οι μαθητές/τριες να φέρουν την τσάντα τους ή κάποιο άλλο αποθηκευτικό μέσο.

Αικ. Παλαιοχωρινού

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας πληροφορούμε ότι το σχολείο λειτουργεί καθημερινά από τις 08.00 ως τις 14.00.

Όσοι γονείς-κηδεμόνες δεν έχουν έρθει στο σχολείο για την εγγραφή ή επανεγγραφή των παιδιών τους για το σχολικό έτος 2018-2019, παρακαλούμε να έρθουν το συντομότερο, για να υπογράψουν τα σχετικά έγγραφα.