Πρόγραμμα εξετάσεων Σεπτεμβρίου

Όσοι μαθητές παραπέμφθηκαν για επαναληπτική εξέταση τον Σεπτέμβριο να δουν προσεκτικά το πρόγραμμα που ακολουθεί.

Επισημαίνεται ότι η εξεταστέα ύλη είναι ίδια με εκείνη του Ιουνίου. Μπορούν να τη δουν εδώ.

Περισσοτερα...

Πληροφορούμε τις μαθήτριες, τους μαθητές και τους γονείς-κηδεμόνες

ότι

ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα προαγωγής ή απόλυσης.

Οι γονείς-κηδεμόνες θα μπορούν να έρχονται στο σχολείο μέχρι τις 30 Ιουνίου, από τις 08.00 ως τις 14.00,
για να πάρουν τους ελέγχους
και να υπογράψουν στη ατομική καρτέλα του κάθε παιδιού για την εγγραφή του στην επόμενη τάξη.

Οι γονείς των μαθητών που θα φοιτήσουν στην Α' τάξη
εκτός από την υπογραφή στην ατομική καρτέλα του παιδιού
θα παραλάβουν και το σχετικό έντυπο (Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή-ΑΔΥΜ) για τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις,
ώστε να μπορεί να συμμετέχει το παιδί τους στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής (Γυμναστικής).

Για τις ιατρικές εξετάσεις δείτε εδώ.

Για την εγγραφή δε χρειάζεται κανένα έγγραφο, π.χ. πιστοποιητικό κτλ.

pedy1

Για δωρεάν υπηρεσίες υγείας που αφορούν εγκύους, βρέφη, παιδιά και εφήβους μπορείτε να επισκεφτείτε κάποιο από τα ιατρεία του Δικτύου Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας.

Το ιατρείο της γειτονιάς μας βρίσκεται στην οδό Ακροπόλεως 21, τηλ. 2310 265 551

Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το αρχείο pdf