Moon Camp 2023-2024 - Πιστοποιητικό ομάδας 1 page-0001

Ομάδα 11 μαθητών/τριών της Γ΄, Β΄, και Α΄ τάξης με το όνομα Mak Brothers and new creators συμμετείχε επιτυχώς στο Moon Camp Challenge 2024, ένα εκπαιδευτικό και εμπνευσμένο σχολικό πρόγραμμα που χρησιμοποιεί καινοτόμες τεχνολογίες μάθησης, δημιουργώντας διαστημικούς βιότοπους στη Σελήνη και στον Άρη, με τρισδιάστατη σχεδίαση και τεχνουργήματα. Οι μαθητές/τριες λάβανε πιστοποιητικό επιτυχούς συμμετοχής και τα έργα τους δημοσιεύθηκαν στη γκαλερί Moon Camp Project 2023-2024. Τον Ιούνιο 2024 θα συμμετάσχουν με άλλες ομάδες από 27 χώρες σε διαδικτυακή εκδήλωση με έναν αστροναύτη της E.S.A. (EUROPEAN SPACE AGENCY)

Μαθητές από τη Γ΄ τάξη: Μακέδος Ηρακλής, Μακέδος Κωνσταντίνος

Μαθήτριες από τη Β΄ τάξη: Κεστελίδου Πολυξένη, Ντάλτα Ιωάννα, Μπάτσι Μαρκέλλα, Μπόρσι Ειρήνη, Μπίμπα Αντέλα, Μιχαηλίδου Ευαγγελία, Κερσία Στεφανία, Κάτσι Λάουρα.

Μαθητής από την Α΄τάξη: Κοντελετσίδης Μάνος

Μέντορας: Αμανατιάδου Γεωργία ΠΕ83

Δείτε εδώ τον σύνδεσμο από την γκαλερί έργων.

Δείτε εδώ την παρουσίαση της εργασίας του σχολείου μας.

moon camp 2024 1moon camp 2024 2