Αρχική σελίδα Χρονιές 2017-2018 Ανακοινώσεις ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΡΕΧΟΜΕΝΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Το τουριστικό γραφείο που επιλέχθηκε, μετά από τις προβλεπόμενες διαδικασίες, ήταν το Herodotus Tours

Από την πλευρά του πρακτορείου τηρήθηκαν τα συμφωνημένα ,με την εξασφάλιση ιδιαίτερα καλής διαμονής και σίτισης των μαθητών καθώς και τη λεπτομερή τήρηση του προγράμματος. Ιδιαίτερο ρόλο στην επιτυχία των στόχων της εκδρομής έπαιξε η παρουσία του συνοδού από το πρακτορείο κ. Γιαννούλη Αντώνη, που φρόντισε, σε συνεργασία και καλή συνεννόηση με τους συνοδούς καθηγητές, να έρθουν σε επαφή οι μαθητές με την ιστορία και τα πολιτιστικά στοιχεία της Αθήνας, και της ξεναγού του πρακτορείου για την άψογη ξενάγηση στο Μουσείο της Ακρόπολης και στο βράχο της Ακρόπολης.

Το ξενοδοχείο που επιλέχθηκε ήταν το Odeon Hotel 3*. Βρίσκεται στο κέντρο της Αθήνας, σε απόσταση αναπνοής από την Ακρόπολη. Είναι καθαρό και πολιτισμένο με ευγενικό και φιλικό προσωπικό. Η διαμονή των μαθητών, σε δωμάτια που διαθέτουν ηχομόνωση και κλιματισμό, ήταν πολύ καλή. Διαθέτει εστιατόριο και μπαρ. Καθημερινά οι μαθητές σερβίρονταν πλούσιο πρωινό.

Η μετάβαση και η επιστροφή πραγματοποιήθηκαν οδικώς με το ίδιο πρακτορείο χωρίς κανένα πρόβλημα.

Οι συνοδοί καθηγητές

Ιακωβίδης Κων/νος, ΠΕ02