Αρχική σελίδα Χρονιές 2016-2017 Ανακοινώσεις Το 3ο γυμνάσιο Θεσσαλονίκης «παίζει» ... και με τις Φυσικές Επιστήμες

Παίζοντας με τις Φυσικές Επιστήμες

Εκπαιδευτική δράση για μαθητές Γυμνασίων: «Παίζοντας με τις Φυσικές Επιστήμες» (Μάιος 2017)

Τα Ε.Κ.Φ.Ε. Κέντρου και Τούμπας σε συνεργασία τα Ε.Κ.Φ.Ε. Ευόσμου και Νεάπολης της Δ.Δ.Ε. Δυτικής Θεσσαλονίκης, τους Σχολικούς Συμβούλους ΠΕ04 του νομού Θεσσαλονίκης και το Πειραματικό Σχολείο του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, συνδιοργάνωσαν για τέταρτη συνεχή χρονιά την εκπαιδευτική δράση για μαθητές Γυμνασίου: «Παίζοντας με τις Φυσικές Επιστήμες»

Η δράση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 6 Μαΐου 2017 και κατά τις ώρες 11:00-13:00 σε χώρους του Πειραματικού Σχολείου του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Δελμούζου 1 & Αγ. Σοφίας).

Το 3ο Γυμνάσιο εκπροσωπήθηκε από τους μαθητές της 3ης τάξης Στεφανίδη Βαγγέλη, Τουλουμίδου Λυδία και Τρικάλη Χρήστο οι οποίοι συμμετείχαν με επιτυχία και παρέλαβαν το σχετικό έπαινο από το διευθυντή Δ.Δ.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης και τους διοργανωτές. Τους μαθητές συνόδευσε ο εκπαιδευτικός Σ. Παπαδόπουλος.

... και εις ανώτερα.