Ο Δήμος Θεσσαλονίκης διοργανώνει το 3ο ποδηλατικό σιρκουί και λαϊκή ποδηλατοδρομία στις 20 Σεπτεμβρίου 2014.

ποδηλάτηςΣτα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας χωρίς Αυτοκίνητο και της Ευρωπαϊκής εβδομάδας κινητικότητας θα πραγματοποιηθεί το 3ο Ποδηλατικό Σιρκουί και Λαϊκής Ποδηλατοδρομίας το Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου.

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

17.00 Εκκίνηση κατηγορίας open από το Λευκό Πύργο (7 στροφές Χ 4,5 χλμ.)
18.00 Εκκίνηση κατηγορίας ανδρών (Elite ciruit) 54 χλμ (12 στροφές Χ 4,5 χλμ.)
19.00 Απονομές
19.15 Λαϊκή Ποδηλατοδρομία. Η διαδρομή που θα ακολουθηθεί είναι η εξής: Λευκός Πύργος - Ν. Γερμανού - Τσιμισκή - Σαλαμίνος - Λ. Νίκης - Λευκός Πύργος.

Οι μαθητές και οι γονείς τους που θέλουν να πάρουν μέρος στη λαϊκή ποδηλατοδρομία πρέπει να βρίσκονται στο χώρο της εκκίνησης μισή ώρα πριν από την έναρξη της ποδηλατοδρομίας.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με τον κ. Κοκτσίδη Κωνσταντίνο στο τηλ. 2310 958350 (εσωτερικό 102)