Αρχική σελίδα

Το μουσικό σύνολο του σχολείου μας συμμετέχει στον διαγωνισμό "Καν'το ν' ακουστεί 2023: Η Νέα Γενιά για την Ειρήνη"! Ψηφίστε  για να ενισχύσετε την προσπάθειά του!

Μπαίνετε στον σύνδεσμο ψηφοφορίας ακροατών8641 είναι ο αριθμός της δικής μας συμμετοχής. Αν διαλέξεις δεξιά πάνω στα φίλτρα "γυμνάσιο" είναι πιο εύκολο να τη βρείτε. Όταν ακούσετε περίπου το μισό τραγούδι βγαίνει μία καρδιά δεξιά από τον τίτλο του τραγουδιού. Πατάτε για Like.

Ευχαριστούμε!!! Κατεβάστε το τραγούδι εδώ.

7145

Το μουσικό σύνολο του 3ου Γυμνασίου Θεσσαλονίκης θέλησε να μιλήσει για την εξασφάλιση της ελευθερίας ως μέσου επίτευξης της ειρήνης.

Συμμετέχοντες μαθητές/συμμετέχουσες μαθήτριες κατά αλφαβητική σειρά: Αλσούλα Ελισσάβετ (Α1) Κεστελίδου Ξένια (Α1) Μπόρσι Ειρήνη (Α1) Ορμάνη Μαρία (Β2) Παπαδόπουλος Χάρης (Α2) Σαββίδης Αντώνης (Β3) Σκουρκέα Μαρκέλλα (Α2) Σταματιάδου Χαρά (Β2) Σταματίου Εύα (Α2) Φωτεινόγλου Ερμής (Α2)

Στίχοι και σύλληψη ιδέας από όλη την ομάδα, με κάθε μαθητή/μαθήτρια να επιλέγει τη φράση και τη γλώσσα έκφρασής της

Σύνθεση και εκτέλεση συγχορδιακού μέρους κιθάρας: Φωτεινόγλου Ερμής

Σύνθεση και εκτέλεση μελωδικού μέρους κιθάρας: Παπαδόπουλος Χάρης