Ακούστε την εκπομπή "Taboo στο ράφι" των Ιορδανίδου Μένη και Κωνσταντινίδη Χάρη, μαθητών της Γ' Γυμνασίου, στο European School Radio, το Σάββατο 12/5 στη ζώνη 13.00-14.00. (Βάζετε ένα ψευδώνυμο και ανοίγετε τον ήχο). Όλες οι εκπομπές είναι διαθέσιμες και μετά την παρουσίασή τους στο αρχείο των παραγωγών της ιστοσελίδας (επιλέγετε τύπο:σύντομη θεματική εκπομπή)

taboo στο ράφι1eursch

Συγχαρητήρια στους παρακάτω μαθητές του σχολείου μας που συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Ψηφιακό Διαγωνισμό  «Λέμε Όχι στον Σχολικό και Διαδικτυακό Εκφοβισμό» που διοργάνωσε για έκτη συνεχή χρονιά το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας με το British Council.

Συμμετείχαν οι παρακάτω μαθητές της Α' τάξης του σχολικού έτους  2018-2019:

Σκουρκέα Βασιλεία

Ελευθεριάδου Μελπομένη

Ιορδανίδου Μελπομένη

Αργυροπούλου Μαργαρίτα

Σακουλιάν Ανδρέας

Δείτε το βίντεο και τη βεβαίωση.

Ακολουθούν σύνδεσμοι με συμπληρωματικό υλικό ενημέρωσης για τον COVID σταλμένο από τον ΕΟΔΥ:

Checklist για μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου

Πώς θα πρέπει να μιλάω σε παιδιά και έφηβους για τον ιό

Οδηγίες για τη χρήση μάσκας για μαθητές/μαθήτριες Δημοτικού-Γυμνασίου

Οδηγίες για τη χρήση μάσκας για μαθητές/μαθήτριες Γυμνασίου-Λυκείου