Αρχική σελίδα Χρονιές 2015-2016 Δράσεις εντός & εκτός Συμμετοχή των μαθητών σε ημερίδα για το διαδίκτυο

Οι μαθητές της Α' και της Β' τάξης του σχολείου μας παρακολούθησαν στις 09 Φεβρουαρίου 2016 την εκδήλωση που οργάνωσε το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για την Ασφαλή Πλοήγηση στο Διαδίκτυο.

Στην εκδήλωση εκτός από τον υποστράτηγο κ. Σφακιανάκη μίλησαν εκπρόσωποι της οργάνωσης "Χαμόγελο του Παιδιού", η κυρία Έλενα Ράπτη, Ολυμπιονίκες και ο τραγουδιστής Σάκης Ρουβάς.

Στο τέλος της εκδήλωσης μαθητές των σχολείων που συμμετείχαν παρουσίασαν προβολή σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση. Το σχολείο μας εκπροσώπησε επάξια η μαθήτρια Λυδία Τουλουμίδου.

Ακολουθούν φωτογραφίες και ταινία από την εκδήλωση